Yacuruna (S)
In the murky depths of the Amazon River, in a city of shell and coral hidden well away from human eyes, live the Yacuruna. The Yacuruna are not shy, and it is said that they sleep with one eye open, piercing through the warm waters to watch us on the land. If you find yourself alone in the flooded forest during the rainy season, you may catch a glimpse of an alluring form frolicking among the river dolphins. Stay, and the Yacuruna may burst from the water and fix you in place with eyes that sparkle like sun on scales. The locals know that Yacuruna is a master of seduction, and it is mere minutes before you learn this fact for yourself. There are other legends of the Yacuruna. Some say that they'll steal you away while turning your eyes and feet backward so you can't find your way home. But as he lays with you at the edge of the swollen river, your eyes roll back in your head, your toes curl, and now you know where the legend comes from, because you never want to leave this moment.
Yacuruna offers a textured, filling experience that stimulates the P- and G-spots when thrusting, while the taper of the lower shaft makes for a comfortable ride. Those in search of even more sensation can take Yacuruna deep and experience the wonderfully wrinkled sheath. We offer a specialty color for the Yacuruna. Get kinky with King Koi, a glow-in-the-dark blue to dark blue faded shaft atop a white and pearlescent orange base, with a black sheath that sparkles blue in the light.
In the murky depths of the Amazon River, in a city of shell and coral hidden well away from human eyes, live the Yacuruna. The Yacuruna are not shy, and it is said that they sleep with one eye open, piercing through the warm waters to watch us on the land. If you find yourself alone in the flooded forest during the rainy season, you may catch a glimpse of an alluring form frolicking among the river dolphins. Stay, and the Yacuruna may burst from the water and fix you in place with eyes that sparkle like sun on scales. The locals know that Yacuruna is a master of seduction, and it is mere minutes before you learn this fact for yourself. There are other legends of the Yacuruna. Some say that they'll steal you away while turning your eyes and feet backward so you can't find your way home. But as he lays with you at the edge of the swollen river, your eyes roll back in your head, your toes curl, and now you know where the legend comes from, because you never want to leave this moment.
Yacuruna offers a textured, filling experience that stimulates the P- and G-spots when thrusting, while the taper of the lower shaft makes for a comfortable ride. Those in search of even more sensation can take Yacuruna deep and experience the wonderfully wrinkled sheath. We offer a specialty color for the Yacuruna. Get kinky with King Koi, a glow-in-the-dark blue to dark blue faded shaft atop a white and pearlescent orange base, with a black sheath that sparkles blue in the light.
| weight(Kg) | 0.400000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Exotic Erotics |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | natural |
| species | dolphin |
| firmness | medium |
| length | 19cm (8.5”) |
| length(usable) | 14,5cm (5.75") |
| length(shaft) | 14,5cm (5.75") |
| diameter(tip) | --- |
| diameter(shaft) | 5cm (2") |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | --- |
| circumference(knot) | --- |
| circumference(shaft) | 16,5cm (6.5") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
GPRS data for this manufacturer will be added shortly.
You are probably looking at a product that was introduced before December 16th, 2024
and for which no GPRS manufacturer information must be specified.
These will be added subsequently later.
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de