Unicorn (Custom)
Once upon a time when one could still meet the most diverse beings in the clearings of the forests. And in which one should be sure, in whose area one was there on the way. Because in a very specific forest, you could meet a very special unicorn. Graceful and downright majestic was his appearance. It was as white as snow and blue as blue as a mountain lake.
But a very special feature stood out even more clearly with this unicorn. Between his legs an impressive black limb rose from the mighty bag. It rejuvenated after the flat and broad tip, so that the ring stood out in the middle of the length.
With a practiced grip, the unicorn squeezed the limb so that the drops of anticipation did not just run along it, but could now drip down. He could feel that you wanted to explore every detail with your own senses.
As he got closer, your gaze was almost captured by his. The veins pulsed in the heartbeat of the unicorn and again and again a drop of its rising pleasure spilled forth. This time, however, the unicorn stroked his penis with his hand to spread the anticipation along its length. On the muzzle was a cheeky, but very determined grin to see and you realized that this stallion knows what he wants and he will take it from you now.
This toy is build to order,
that should take 1-2 weeks regularly.
We will keep you informed about the progress.
We can not offer returns or payment by cash on delivery for custom made toys.
- Colour: build to order
- Firmness: build to order
- Size: build to order
- Made in Germany
- Velvet like surface to hold lube
Once upon a time when one could still meet the most diverse beings in the clearings of the forests. And in which one should be sure, in whose area one was there on the way. Because in a very specific forest, you could meet a very special unicorn. Graceful and downright majestic was his appearance. It was as white as snow and blue as blue as a mountain lake.
But a very special feature stood out even more clearly with this unicorn. Between his legs an impressive black limb rose from the mighty bag. It rejuvenated after the flat and broad tip, so that the ring stood out in the middle of the length.
With a practiced grip, the unicorn squeezed the limb so that the drops of anticipation did not just run along it, but could now drip down. He could feel that you wanted to explore every detail with your own senses.
As he got closer, your gaze was almost captured by his. The veins pulsed in the heartbeat of the unicorn and again and again a drop of its rising pleasure spilled forth. This time, however, the unicorn stroked his penis with his hand to spread the anticipation along its length. On the muzzle was a cheeky, but very determined grin to see and you realized that this stallion knows what he wants and he will take it from you now.
Build To Order
Product is manufactured to customer specifications.
- Made in Germany
- velvet like surface to hold lube
- No revocation
- Production begins from the time of receipt of money and is expected to take 1-2 weeks
All sizes/variants:
| country of manufacture | Germany |
|---|---|
| species | horse |
| length | 24cm (9.45") |
| length(usable) | 22cm (8.66") |
| length(shaft) | 22cm (8.66") |
| diameter(tip) | 5cm (2") |
| diameter(shaft) | 4,5cm (1.8") |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | 16cm (6.3") |
| circumference(knot) | --- |
| circumference(shaft) | 15cm (5.9") |
| material | Silikon |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| inflatable | No |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
GPRS data for this manufacturer will be added shortly.
You are probably looking at a product that was introduced before December 16th, 2024
and for which no GPRS manufacturer information must be specified.
These will be added subsequently later.
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de


