Tyson (M)
There are plenty of equines and equine endowments, but none quite like Tyson. With his soft white fur and baby blue eyes, his appearance was that of a gentle giant. Soft spoken, and eloquent at that, he truly was a pleasure to be around; so much so that he became very 'popular' with the people of his village, both men and women. At nine and a quarter inches from tip to base, it was really no wonder why. When mounted, his tip slides in quite easily even with the unflared ridge of his glans. From there one could feel themselves slowly being stretched all the way down to that one and a half inch medial ring which was known for making even the most stoic of partners let out several lusty sounds. And then... For the most adventurous of equine lovers, his sheath made for even more length to insert at one and three-quarter inches at the thickest point and even more stretching as he entirely went 'balls-deep'. With seven and a half inches of usable length, Tyson is certainly for very equestrian experience.
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.750000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Foxy Rabbit Toys |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| primary colour | fleshy pink |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | stallion splotch |
| base colour | black |
| species | horse |
| firmness | medium |
| length | 28cm (11") |
| length(usable) | 23cm (9") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 4,5cm (1.8") |
| diameter(shaft) | 5cm (2") |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | 14cm (5.5") |
| circumference(knot) | --- |
| circumference(shaft) | 15,5cm (6.1") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
FoxyRabbit Toys
4968 Erin Rd SW
Atlanta GA 30331
United States
support@foxyrabbittoys.com

