Tr0j@n H0r5e (Medium)
The Tr0j@n H0r5e is a high-tech take on a classic design. Featuring a slightly flared head with a delightful wire-wrapped texture, this toy will enter you with a satisfying pop. After the head, the shaft thins making for a relaxed almost knot-like experience before the textured ring comes into play. Continuing down the shaft, the H0r5e brings a whole new meaning to cable management. For an extra-textured experience, you can take this model past the shaft all the way to the base. Will you be the one to tame this Electronic Equine?
The Tr0j@n H0r5e was [REDACTED] earliest autonomous robot. Designed for pathfinding and troop support in mountainous regions where ordinary support vehicles can't go, a combination of predictive algorithms and advanced sensor arrays make the H0r5e particularly good at finding hidden cave entrances and backdoors to enemy strongholds. The use of a kinetic charging system paired with multiple battery banks means that unlike our civilian backpacking model, the H0r5e can go all night long. While the Tr0j@n H0r5e is programmed to return to base after a successful mission, the events of [REDACTED] seem to have corrupted the programming of all deployed units. Small herds of H0rses can be found scattered around the world in mountain lowlands. Observation of these herds have shown some odd emergent behaviors, the most interesting of which appears to be a sexual response and mating behavior tied to the ventral sensor array. Whether this is true emergent behavior is yet to be seen; [REDACTED] may just have a sense of humor.
The Tr0j@n H0r5e is a high-tech take on a classic design. Featuring a slightly flared head with a delightful wire-wrapped texture, this toy will enter you with a satisfying pop. After the head, the shaft thins making for a relaxed almost knot-like experience before the textured ring comes into play. Continuing down the shaft, the H0r5e brings a whole new meaning to cable management. For an extra-textured experience, you can take this model past the shaft all the way to the base. Will you be the one to tame this Electronic Equine?
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.450000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Exotic Erotics |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| species | horse |
| firmness | medium |
| length | 20,3cm (8") |
| length(usable) | 16,5cm (6.5") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 5,3 cm (2.08") |
| diameter(shaft) | 4,75 cm (1.86") |
| circumference(tip) | 16,45 cm (6.48") |
| circumference(shaft) | 12,88 cm (5.07") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
GPRS data for this manufacturer will be added shortly.
You are probably looking at a product that was introduced before December 16th, 2024
and for which no GPRS manufacturer information must be specified.
These will be added subsequently later.
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de