Tiny Tentacle


"Always stay on the path. Danger!" That's what the silver fox reat on that old sign. Half hidden by the foilage. He smiled as staying on the path was exactly not what he planned to do. Since he remembered, he loved exploring the woods and today he wanted to explore an especially remote part of it. Careful and with soft steps did he walk through the bushes. Checking out the towering trees above him, he heard a metallic sound. Below his feet there where some kind of bars. Blocking a deep shaft in the ground. Curious he inspected the rusty metal. A claw tracing along the rods. It seemed like some kind of well. A few peebles fell through the bars. The sound of them hitting soft, muddy ground. Slowly he stood up again. No clue what this thing could be about. He just wanted to walk on when something wet touched his hindpaws and held him in place. Startled he tried to take the tentacle off his leg, when another shot from the hole and enveloped his arm. Instantly he felt cool and wet touches all across his body. The moment when one of them touched between his legs, he knew what was about to happen.
- Made in Germany
Optional: Custom Made
You can also get your
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.153000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | FurryStyle |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | green |
| species | tentacle |
| firmness | medium |
| length | 15,2cm (6") |
| length(usable) | 14cm (5.5") |
| length(shaft) | 14cm (5.5") |
| diameter(tip) | 2,5cm (1") |
| diameter(shaft) | 1,5-4cm (0.6-1.6") |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | 6,5cm (2.6") |
| circumference(knot) | --- |
| circumference(shaft) | 5,5-13cm (2.2-5.1") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de

