Theotolax the Freelancer
You can find Theotolax chilling at the beach most of the time. The sun and ocean are what he thrives on.
He’s loaded with energy and always ready to party. And he somehow is employed. But what is his job? Why does he have so much free time? And why are you thinking about work? Go out and party with Theotolax!
Theotolax is here to offer you the smoothest of rides. His tapered tip and bulging curves topped off with some slightly textured lines promise a relaxing sensation. The shape is great for a warmup stretch or very casual session.
You can find Theotolax chilling at the beach most of the time. The sun and ocean are what he thrives on.
He’s loaded with energy and always ready to party. And he somehow is employed. But what is his job? Why does he have so much free time? And why are you thinking about work? Go out and party with Theotolax!
Theotolax is here to offer you the smoothest of rides. His tapered tip and bulging curves topped off with some slightly textured lines promise a relaxing sensation. The shape is great for a warmup stretch or very casual session.
- incl. cloth bag
| weight(Kg) | 0.380000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | Neotori |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| primary colour | blue |
| Secondary colour | blue |
| colour pattern | marble |
| base colour | blue |
| firmness | medium |
| length | 20cm (7.87") |
| length(usable) | 17cm (6.69") |
| length(shaft) | 10cm (3.9") |
| diameter(tip) | 2,7cm (1.1") |
| diameter(shaft) | 4,7cm (1.9") |
| diameter(knot) | 5,6cm (2.2") |
| circumference(tip) | 10cm (3.9") |
| circumference(knot) | 16,5 (6.5") |
| circumference(shaft) | 14,5cm (5.7") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Squishy Bits GmbH
Brunnenstraße 16
35112 Fronhausen
support@neotori.com