Taco The Greaser
Tall, athletic and always perfectly styled. If Taco had to describe himself, these would be his words. When Taco isn’t hanging out with his friends at the diner, he can certainly be found working on his muscle car. Two things are sacred to him: his hairstyle and his car.
Tall, athletic and always perfectly styled. If Taco had to describe himself, these would be his words. When Taco isn’t hanging out with his friends at the diner, he can certainly be found working on his muscle car. Two things are sacred to him: his hairstyle and his car.
character design by: @tyrartist
- extra soft
- incl. cloth bag
Optional: Custom Made
You can also get your
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.415000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | Neotori |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | Yes |
| colour | multi colored |
| primary colour | purple |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | split |
| base colour | black |
| species | fox/foxcoon |
| firmness | soft |
| length | 22cm (8.7") |
| length(usable) | 17,5cm (4.9") |
| length(shaft) | 10cm (3.9") |
| diameter(tip) | 3,2cm (1.3") |
| diameter(shaft) | 3,5cm (1.4") |
| diameter(knot) | 4,7cm (1.9") |
| circumference(tip) | 10,3cm (4.1") |
| circumference(knot) | 14,8cm (5.8") |
| circumference(shaft) | 10,7cm (4.2") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Squishy Bits GmbH
Brunnenstraße 16
35112 Fronhausen
support@neotori.com
