Ruff Jr. Black
He is a replacement for the Gel Ruff Junior Zetacreations has made for years.
This one is slicker and has a useable knot. It can be inserted and then will lock into place so you can move about with it still inside.
It is slick and the knot feels very very nice once inside and "Knotted" with you.
This is the newest model in our Euro line of toys.
He is a replacement for the Gel Ruff Junior Zetacreations has made for years.
This one is slicker and has a useable knot. It can be inserted and then will lock into place so you can move about with it still inside.
It is slick and the knot feels very very nice once inside and "Knotted" with you.
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.140000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Zetacreations |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | black |
| primary colour | black |
| colour pattern | single colour |
| base colour | black |
| species | fox/foxcoon |
| firmness | medium |
| length | 13,5cm (5.3") |
| length(usable) | 12,4cm (4.9") |
| length(shaft) | 6,5cm (2.6") |
| diameter(tip) | 2,4cm (0.9") |
| diameter(shaft) | 2,8cm (1.1") |
| diameter(knot) | 4,3cm (1.7") |
| circumference(tip) | 7,5cm (3") |
| circumference(knot) | 13,6cm (5.4") |
| circumference(shaft) | 8,9cm (3.5") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Zeta Paws
430 Starkey Ridge Rd
Sistersville, WV 26175
+13046522592
contact form


