Ruff Daddy - WHILE SUPPLIES LAST
Cast in our slick Silicone material, we’ve given him all the help we can at getting that knot in, he certainly needs it. The girth alone is frightening to most, but if you’re willing to brave the knot of our Daddy he’s assured to bring you pleasure like few have ever seen. Ruff Daddy is, of course, deeply fulfilling to ride. His slick shaft and gently curved length will spill over wave after wave of pleasure for you, unlocking a fantasy that few ever get to experience. A truly rewarding encounter indeed, and such a rare opportunity is offered to let you take him into your home. Actually, our Ruff is quite ready to find himself another home, ready to get out and see what other bedrooms he can work his way into and please and stuff his Ruff scruff into.
Cast in our slick Silicone material, we’ve given him all the help we can at getting that knot in, he certainly needs it. The girth alone is frightening to most, but if you’re willing to brave the knot of our Daddy he’s assured to bring you pleasure like few have ever seen. Ruff Daddy is, of course, deeply fulfilling to ride. His slick shaft and gently curved length will spill over wave after wave of pleasure for you, unlocking a fantasy that few ever get to experience. A truly rewarding encounter indeed, and such a rare opportunity is offered to let you take him into your home. Actually, our Ruff is quite ready to find himself another home, ready to get out and see what other bedrooms he can work his way into and please and stuff his Ruff scruff into.
| weight(Kg) | 0.900000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Zetacreations |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | black |
| primary colour | black |
| colour pattern | single colour |
| base colour | black |
| species | dog |
| firmness | medium |
| length | 31,11cm (12.25") |
| length(usable) | 21,59cm (8.5") |
| length(shaft) | 16,5cm (6.5") |
| diameter(tip) | 4cm (1.5") |
| diameter(shaft) | 4,44cm (1.75") |
| diameter(knot) | 6,98cm (2.75") |
| circumference(tip) | (4.5") |
| circumference(knot) | 22,86cm (9") |
| circumference(shaft) | 15.2cm (6.2") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Zeta Paws
430 Starkey Ridge Rd
Sistersville, WV 26175
+13046522592
contact form