Roys Toy
Zetapawz has quite the pack when it comes down to it, we’ve got all kinds of sizes of canines and all sorts of shapes too. There are all kinds of possibilities when it comes down to it and our goal is to bring them all to you in every luscious inch, curve and bulge. Our old friend has been around a while now here at Zetapawz, and he’s quite the handsome one, our old time hunk of fun Roy’s Toy. He might be one of our oldest toys, but believe us he’s not lost a bit his edge. His unique shape is pleasant to just touch and feel, yet alone tease with; he’s got a unique curve and bulge to his shaft that’s a pleasure few have experienced. Of course, we here at Zetapawz want to change that and give anyone a real chance to have this hunk of a canine dildo at their bedside for years to come.
He’s cast in our smooth and slippery Silicone material, assuring anyone that’s he’s gonna slide right in. From his dimpled tip to his bulbed knot, every part of this ‘old man’ let anyone know that he’s got just more than experience to offer. His knot is assured to be a great tie and we’ve added a little length behind that knot to let it sink right in. He’s really a great ol’ dog to have around, and even better to have in your bed. Boy is he eager to sung in under those covers, of course he’s eager to get under them for other reasons. This canine is ready to become anyone’s faithful nighttime companion, and he’s willing to show up right up on your doorstep.
| weight(Kg) | 0.700000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Zetacreations |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | Yes |
| velvet skin | No |
| colour | black |
| primary colour | black |
| colour pattern | single colour |
| base colour | black |
| species | dog |
| firmness | medium |
| length | 20,3cm (8") |
| length(usable) | 18cm (7") |
| length(shaft) | 12,7cm (5") |
| diameter(tip) | 4,44cm (1.75") |
| diameter(shaft) | 3,8cm (1,5") |
| diameter(knot) | 6,4cm (2.5") |
| circumference(tip) | 11,4cm (4,5") |
| circumference(knot) | 18cm (7") |
| circumference(shaft) | 13,3cm (5.25") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Zeta Paws
430 Starkey Ridge Rd
Sistersville, WV 26175
+13046522592
contact form