Richard (M)
Its never easy coming out as gay when you get older. It is a difficult thing to announce to your son when you are a 50 year old bull dad. But today is better than never! And now, you get to have him all to yourself. Why don't you help him make up for all those missing years? Why don't you give him a good ride? Im sure he will give you all the pleasure and excitement you will need. Girthy and long, he will hit all the right spots. And those big balls, they are fun to grab and rest your pelvic floor against. Use him as much as you want, I'm sure this hunk of a man will not refuse!
- made in Gemany
- velvet like surface holds lube exceptionally well
Optional: Custom Made
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 1.100000 |
|---|---|
| country of manufacture | Canada |
| manufacturer | Stream's Toys |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | bright blue |
| primary colour | blue |
| Secondary colour | red |
| colour pattern | fade |
| base colour | blue |
| species | bull |
| firmness | medium |
| length | 26,00cm (10.2) |
| length(usable) | 22,50cm (8.9) |
| length(shaft) | 22,50cm (8.9) |
| diameter(tip) | 5,80cm (2.3) |
| diameter(shaft) | 7,20cm (2.8) |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | 20,20cm (8.0) |
| circumference(knot) | --- |
| circumference(shaft) | 24,00cm (9.4) |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
GPRS data for this manufacturer will be added shortly.
You are probably looking at a product that was introduced before December 16th, 2024
and for which no GPRS manufacturer information must be specified.
These will be added subsequently later.
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de

