Raptor XL
That doesn't look very sexy! More like an awkward turkey.
A turkey, huh? Okay, try to imagine yourself in the Cretaceous Period. You get your first look at this 'awkward turkey' as you enter a clearing near a stream. He moves like a bird, lightly, bobbing his head. And you keep still because you think that maybe his sexual desire is based on movement like T. Rex - he'll lose interest if you don't move. But no, not the Raptor. You stare at him, and he just stares right back, moving closer all the while. And that's when you catch a glimpse of this... a thick, ridged, two pronged member.
We don't actually know anything the Raptor's mating behavior. Maybe he wants you low on the ground as he moves sensually behind you, or maybe he wants you on your back where his bulbous head can massage the G or P spot. The point is, you are in ecstasy when you're with him. So you know, try to show a little respect.
The Raptor is a seriously thick riding and thrusting toy with a bumpy ridge to caress your insides, followed by a veiny bulge to open you up, and a textured base to give you some great external stimulation once you get there.
That doesn't look very sexy! More like an awkward turkey.
A turkey, huh? Okay, try to imagine yourself in the Cretaceous Period. You get your first look at this 'awkward turkey' as you enter a clearing near a stream. He moves like a bird, lightly, bobbing his head. And you keep still because you think that maybe his sexual desire is based on movement like T. Rex - he'll lose interest if you don't move. But no, not the Raptor. You stare at him, and he just stares right back, moving closer all the while. And that's when you catch a glimpse of this... a thick, ridged, two pronged member.
We don't actually know anything the Raptor's mating behavior. Maybe he wants you low on the ground as he moves sensually behind you, or maybe he wants you on your back where his bulbous head can massage the G or P spot. The point is, you are in ecstasy when you're with him. So you know, try to show a little respect.
The Raptor is a seriously thick riding and thrusting toy with a bumpy ridge to caress your insides, followed by a veiny bulge to open you up, and a textured base to give you some great external stimulation once you get there.
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 2.880000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Exotic Erotics |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| species | raptor |
| firmness | medium |
| length | 30,5cm (12") |
| length(usable) | 28cm (11") |
| length(shaft) | 17cm (6.7") |
| diameter(tip) | 8,5cm (3.4") |
| diameter(shaft) | 8,5cm (3.4") |
| diameter(knot) | 12cm (4.7") |
| circumference(tip) | 24cm (9.5") |
| circumference(knot) | 36cm (14.2") |
| circumference(shaft) | 26cm (10.2") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
GPRS data for this manufacturer will be added shortly.
You are probably looking at a product that was introduced before December 16th, 2024
and for which no GPRS manufacturer information must be specified.
These will be added subsequently later.
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de



