Qwim the Conjurer
Collector of the arcane.
Revealer of the unknown.
Protector of wisdom.
Qwim is known by many names. His age and origin are often debated by those looking up to him while he himself preaches the opposite. The past itself does not matter. Only what you have learned and how you put your knowledge into action is important to him. Shaping the future is the strongest power and biggest responsibility of an individual, and Qwim will gladly help you find your path.
Leave the past behind you and shape your future!
Qwim is an indescribable and unique creature. Its experimental appearance is especially designed for adventurous companions who are looking for something extraordinary.
The small version is quite wobbly if poured in soft silicone.
Ordering it in the firm version greatly increases handling.
Collector of the arcane.
Revealer of the unknown.
Protector of wisdom.
Qwim is known by many names. His age and origin are often debated by those looking up to him while he himself preaches the opposite. The past itself does not matter. Only what you have learned and how you put your knowledge into action is important to him. Shaping the future is the strongest power and biggest responsibility of an individual, and Qwim will gladly help you find your path.
Leave the past behind you and shape your future!
Qwim is an indescribable and unique creature. Its experimental appearance is especially designed for adventurous companions who are looking for something extraordinary.
The small version is quite wobbly if poured in soft silicone.
Ordering it in the firm version greatly increases handling.
- incl. fabric bag
| weight(Kg) | 0.530000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | Neotori |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| species | horse |
| firmness | medium |
| length | 25cm (9.84") |
| length(usable) | 22cm (8.66") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | --- |
| diameter(shaft) | 5,5cm (2.17") |
| diameter(knot) | 6,2cm (2.44") |
| circumference(tip) | --- |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Squishy Bits GmbH
Brunnenstraße 16
35112 Fronhausen
support@neotori.com