Oskar the Horse
Here he is boys and girls, our crown jewel of our equine toys, a realistic replica of a horse’s penis. We named him Oscar, and with a name like that you have to ask just how hung he really is. Well let us at Zetapawz tell you he’s a handful and then some! Oscar is cast in the most beautiful natural texture we’ve ever seen, and believe us when we say it’s hard to believe he’s not actually breathing and throbbing in your hands when you hold him. Cast in our supple and soft silicone he’s gentle and strong enough to fulfill your deepest dreams. Oscar is our prized show horse, our stallion that only comes out for those who really love to embrace all that he can offer, and again believe us when we say he offers a lot.
From tip to base he is an excellent toy, he’s has a realistic ‘straw’ on the tip of his crown, the perfect little detail that can tease and drive anyone wild. His flared crown is a jewel, and pops right in filling depths in just the right way. His thick shaft tapers to a median ring, a little bump that is just the right accent to fully talking this fine equine. His proud, thick veins and long form is sensual to even the most advanced users, giving this stallion our seal of approval for the most wild of bedroom dreams. Oscar is a beauty to have standing on your dresser, a trophy dildo of sorts to be displayed with pride. He really is a remarkable sight, and his texture really feels alive when you hold it. Oscar lets anyone know why he’s the real stud, and his heavy girth is ready to become a part of anyone’s collection.
Here he is boys and girls, our crown jewel of our equine toys, a realistic replica of a horse’s penis.
We named him Oscar, and with a name like that you have to ask just how hung he really is. Well let us at Zetapawz tell you he’s a handful and then some! Oscar is cast in the most beautiful natural texture we’ve ever seen, and believe us when we say it’s hard to believe he’s not actually breathing and throbbing in your hands when you hold him. Cast in our supple and soft silicone he’s gentle and strong enough to fulfill your deepest dreams. Oscar is our prized show horse, our stallion that only comes out for those who really love to embrace all that he can offer, and again believe us when we say he offers a lot.
From tip to base he is an excellent toy, he’s has a realistic ‘straw’ on the tip of his crown, the perfect little detail that can tease and drive anyone wild. His flared crown is a jewel, and pops right in filling depths in just the right way. His thick shaft tapers to a median ring, a little bump that is just the right accent to fully talking this fine equine. His proud, thick veins and long form is sensual to even the most advanced users, giving this stallion our seal of approval for the most wild of bedroom dreams. Oscar is a beauty to have standing on your dresser, a trophy dildo of sorts to be displayed with pride. He really is a remarkable sight, and his texture really feels alive when you hold it. Oscar lets anyone know why he’s the real stud, and his heavy girth is ready to become a part of anyone’s collection.
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.580000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Zetacreations |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | Yes |
| velvet skin | No |
| colour | black |
| primary colour | black |
| colour pattern | single colour |
| base colour | black |
| species | horse |
| firmness | medium |
| length | 17,8cm (7") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 6,4cm (2.5") |
| diameter(shaft) | 6,4cm (2.5") |
| diameter(knot) | 6,4cm (2.5") |
| circumference(tip) | 20cm (8") |
| circumference(knot) | 19cm (7.5") |
| circumference(shaft) | 17,8cm (7") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Zeta Paws
430 Starkey Ridge Rd
Sistersville, WV 26175
+13046522592
contact form




