Mustang (XL) - ejaculating
Mustang - we are giving you a completely new design of a truly impressive and wild mount, which is the Mustang.
This dildo has a completely different anatomical shape, developed with the greatest degree of realism - thus it is much larger than our Morgan, which, moreover, has become one of the best-selling toys from our store.
Everyone who has already tamed a strong Morgan will definitely want to have this powerful, wild horse. Mustang handles will intensively satisfy anyone who dares the courage to ride it.
A wide, developed head with numerous, wonderfully massaging protrusions, massive diameter and length are the specific attributes of the latest wild horse straight from the steppes of North America.
We hope that the new toy will bring you all unforgettable moments and sensations!
The product is made of Medical Silicone - just like the rest of all our products. This makes our products free from phthalates and other carcinogenic compounds found in most cheap toys from the Chinese market and other suspicious manufacturers.
We recommend choosing only water-based lubricants for all our products. Avoid contact with latex!
Mustang - we are giving you a completely new design of a truly impressive and wild mount, which is the Mustang.
This dildo has a completely different anatomical shape, developed with the greatest degree of realism - thus it is much larger than our Morgan, which, moreover, has become one of the best-selling toys from our store.
Everyone who has already tamed a strong Morgan will definitely want to have this powerful, wild horse. Mustang handles will intensively satisfy anyone who dares the courage to ride it.
A wide, developed head with numerous, wonderfully massaging protrusions, massive diameter and length are the specific attributes of the latest wild horse straight from the steppes of North America.
We hope that the new toy will bring you all unforgettable moments and sensations!
The product is made of Medical Silicone - just like the rest of all our products. This makes our products free from phthalates and other carcinogenic compounds found in most cheap toys from the Chinese market and other suspicious manufacturers.
We recommend choosing only water-based lubricants for all our products. Avoid contact with latex!
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 2.250000 |
|---|---|
| country of manufacture | Poland |
| manufacturer | Bad Wolf |
| XRector | No |
| ejaculating | Yes |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | Yes |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| species | horse |
| firmness | medium |
| length | 39cm (15.4") |
| length(usable) | 35cm (13.8") |
| length(shaft) | 35cm (13.8") |
| diameter(tip) | 9,5cm (3.7") |
| diameter(shaft) | 6cm (2.4") |
| diameter(knot) | 9,7cm (3.8") |
| circumference(tip) | 29cm (11.4") |
| circumference(knot) | 28,5cm (11.2") |
| circumference(shaft) | 21cm (8.3") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
DIREWOLF SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Filtrowa Street 27
85-467 Bydgoszcz
Poland
kontakt@bad-wolf.com.pl
