Mocha the Dragon (Mini)
Mocha the Dragon!
Although this handsome dragon is a devious reptile by nature, he knows how to please!
Who will keep you warm on a cold winter morning? Mocha!
Who is going to mess up your sleep schedule and play with you all night? Mocha!
And if you've tried mocha, you know how good it goes with cream ...
With a soft rounded head, followed by a slightly ribbed shaft with nubs on the top and a tempting knot that bursts just right, Mocha is sure to warm his heart on a cold day and his rapid enthusiasm is a real eye-catcher smile on your face!
| length | 16cm (6") |
|---|---|
| length(usable) | 14cm (5.5") |
| length(shaft) | 14cm (5.5") |
| diameter(tip) | 3cm (1.2") |
| diameter(shaft) | 3,8cm (1.5") |
| diameter(knot) | 4,5cm (1.8") |
| circumfence(tip) | 11cm (4.3") |
| circumfence(knot) | 15cm (6") |
| circumfence(shaft) | 13,5cm (5.3") |
| material | Silikon |
Mocha the Dragon!
Although this handsome dragon is a devious reptile by nature, he knows how to please!
Who will keep you warm on a cold winter morning? Mocha!
Who is going to mess up your sleep schedule and play with you all night? Mocha!
And if you've tried mocha, you know how good it goes with cream ...
With a soft rounded head, followed by a slightly ribbed shaft with nubs on the top and a tempting knot that bursts just right, Mocha is sure to warm his heart on a cold day and his rapid enthusiasm is a real eye-catcher smile on your face!
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.245000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Twin Tails |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| species | dragon |
| firmness | medium |
| length | 16cm (6") |
| length(usable) | 14cm (5.5") |
| length(shaft) | 14cm (5.5") |
| diameter(tip) | 3cm (1.2") |
| diameter(shaft) | 3,8cm (1.5") |
| diameter(knot) | 4,5cm (1.8") |
| circumference(tip) | 11cm (4.3") |
| circumference(knot) | 15cm (6") |
| circumference(shaft) | 13,5cm (5.3") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
TTC LLC (a.k.a. Twin Tail Creations LLC)Twin Tail Creations610 E. Bell Rd.#2-616, Phoenix AZ 85022, United Statescontact@twintailcreations.com+1-(602)-460-0560
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de
