Matari (S) soft
Matari is our anthro megabat, and thus he is unique, being the only anatomically correct toy on the market based on a bat's penis. Matari is very friendly, inviting, and gets full of excitement when meeting new friends! So much so that he can't help but get a little bit of it on them. Matari loves to show off his large chiropteran cock, which possesses a peculiarly shaped head that transitions into a long, two-stage shaft featuring a gentle curve and a number of textures. At the base of his penis are a set of large, spherical testicles positioned at either side of his shaft, as an evolutionary feature to make flight easier. With all that in mind, will you accept his invitation of friendship?
Matari is our anthro megabat, and thus he is unique, being the only anatomically correct toy on the market based on a bat's penis. Matari is very friendly, inviting, and gets full of excitement when meeting new friends! So much so that he can't help but get a little bit of it on them. Matari loves to show off his large chiropteran cock, which possesses a peculiarly shaped head that transitions into a long, two-stage shaft featuring a gentle curve and a number of textures. At the base of his penis are a set of large, spherical testicles positioned at either side of his shaft, as an evolutionary feature to make flight easier. With all that in mind, will you accept his invitation of friendship?
| weight(Kg) | 0.285000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Horny Ram |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| primary colour | seafoam green |
| Secondary colour | yellow |
| colour pattern | fade |
| base colour | yellow |
| species | bat |
| firmness | soft |
| length | 20,32cm (8") |
| length(usable) | 16,21cm (6.38") |
| length(shaft) | 16,21cm (6.38") |
| diameter(tip) | 3,02cm (1.19") |
| diameter(shaft) | 3,18cm (1.25") |
| diameter(knot) | 3,81cm (1.5") |
| circumference(tip) | 10,16cm (4") |
| circumference(knot) | 11,43cm (4.5") |
| circumference(shaft) | 9,22cm (3.63") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Horny Ram Adult Toys
P.O. BOX 51523
Sparks, NV 89435.
admin@hornyramadulttoys.com