Lucas The Pony
Here he is, Lucas the Pony, our first and smallest natural Equine dildo. Lucas might be a pony, but in no respect does that make him less of a stud. His nice length and flared tip are appetizing to even the most skittish of equine lovers, giving him the perfect place in the line up to be anyone’s introduction to equine dildos. Lucas sure knows how to sweet talk anyone, with his natural texture and median ring he literally looks and feels alive in your hands. His flared crown is perfect for stuffing those parts that need filling and is big enough to stretch you out in all the right ways, and stretch you he will. Lucas knows how it’s done and with his experience he’s more than willing to keep you up all night long.
Here he is, Lucas the Pony, our first and smallest natural Equine dildo. Lucas might be a pony, but in no respect does that make him less of a stud. His nice length and flared tip are appetizing to even the most skittish of equine lovers, giving him the perfect place in the line up to be anyone’s introduction to equine dildos. Lucas sure knows how to sweet talk anyone, with his natural texture and median ring he literally looks and feels alive in your hands. His flared crown is perfect for stuffing those parts that need filling and is big enough to stretch you out in all the right ways, and stretch you he will. Lucas knows how it’s done and with his experience he’s more than willing to keep you up all night long.
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.370000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Zetacreations |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | Yes |
| velvet skin | No |
| colour | natural |
| primary colour | fleshy pink |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | stallion splotch |
| base colour | black |
| species | horse |
| firmness | medium |
| length | 16cm (6") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 5,1cm (2") |
| diameter(shaft) | 3,8cm (1,5") |
| diameter(knot) | 6,4cm (2.5") |
| circumference(tip) | 16cm (6.3") |
| circumference(knot) | 18cm (7") |
| circumference(shaft) | 19cm (7.5") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Zeta Paws
430 Starkey Ridge Rd
Sistersville, WV 26175
+13046522592
contact form




