Lilly Sabertooth
This toy is a BlowJob mastubator in the design of a saber-toothed tiger.
The toy is very easy to clean thanks to the smooth surface, inside and out.
This toy is a BlowJob mastubator in the design of a saber-toothed tiger.
The toy is very easy to clean thanks to the smooth surface, inside and out.
- made in Gemany
- velvet like surface holds lube exceptionally well
Optional: Custom Made
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 1.030000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | Sidewinder Creations |
| colour | black |
| primary colour | black |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | single colour |
| base colour | black |
| species | cat |
| firmness | medium |
| length | 25cm (9.8") |
| length(usable) | 22cm (8.7") |
| length(shaft) | 25cm (9.8") |
| diameter(tip) | --- |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | --- |
| circumference(shaft) | --- |
| circumference(knot) | --- |
| material | Silikon |
| maximum penis length | 22cm (8.7") |
| opening in tip | Yes |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Manuel Löw
"Sidewinder Creations"
Hochfeldstraße 9
83123 Amrang
info@sw-creations.de

