Kit Fox (natural)
Introducing our most playful pup of our canine dildos, the silicone Kit fox. Kit is a shy little fellow, hiding in the bush and avoiding even the friendliest of folk. It took some time but we finally persuaded him to show off his stuff and be cast in this beautiful silicon toy. Kit has a wonderful bulge under his shaft and with his slick and smooth Euro texture, he’s sure to glide into anyone’s deepest fantasies. His gently curved and pointed tip loves to tease and shows that Kit might be shy, but when you get him riled up he’s just a big tease and loves to tickle those most delicate parts. Kit is the middle size of our three Euro toys, just slightly smaller than Ruff and a nice step up from Jr. His unique shape is perfect for collectors and is very easy on the eyes. Easy on the eyes indeed as his length is one of a kind, letting anyone lucky enough to take this bad boy home know just why he’s a must have for anyone. Kit’s timid and shy attitude stop at the bedroom door when you get him in your hands. His smooth Euro texture is a murring fox’s delight, showing anyone that he certainly has the experience to show any new comer a thing or two. Kit is a wonderful addition to anyone’s line up of toys and makes a great first purchase or gift for that special someone. This coy and naughty fox is willing and ready to be brought home with anyone and he’s sure not to disappoint.
(exact colour may vary from photo)
Introducing our most playful pup of our canine dildos, the silicone Kit fox. Kit is a shy little fellow, hiding in the bush and avoiding even the friendliest of folk. It took some time but we finally persuaded him to show off his stuff and be cast in this beautiful silicon toy. Kit has a wonderful bulge under his shaft and with his slick and smooth Euro texture, he’s sure to glide into anyone’s deepest fantasies. His gently curved and pointed tip loves to tease and shows that Kit might be shy, but when you get him riled up he’s just a big tease and loves to tickle those most delicate parts. Kit is the middle size of our three Euro toys, just slightly smaller than Ruff and a nice step up from Jr. His unique shape is perfect for collectors and is very easy on the eyes. Easy on the eyes indeed as his length is one of a kind, letting anyone lucky enough to take this bad boy home know just why he’s a must have for anyone. Kit’s timid and shy attitude stop at the bedroom door when you get him in your hands. His smooth Euro texture is a murring fox’s delight, showing anyone that he certainly has the experience to show any new comer a thing or two. Kit is a wonderful addition to anyone’s line up of toys and makes a great first purchase or gift for that special someone. This coy and naughty fox is willing and ready to be brought home with anyone and he’s sure not to disappoint.
(exact colour may vary from photo)
| weight(Kg) | 0.400000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Zetacreations |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| primary colour | red |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | split |
| base colour | black |
| species | fox/foxcoon |
| firmness | medium |
| length | 17,78cm (7") |
| length(usable) | 15,24cm (6") |
| length(shaft) | 7,62cm (3") |
| diameter(tip) | 3cm (1.2") |
| diameter(shaft) | 3,5cm (1.4") |
| diameter(knot) | 5,08cm (2") |
| circumference(tip) | --- |
| circumference(knot) | 16,51cm (6.5") |
| circumference(shaft) | --- |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Zeta Paws
430 Starkey Ridge Rd
Sistersville, WV 26175
+13046522592
contact form