Virion Stone Shards
Emperor of the Sun
A dragon of radiant splendor and untamed power. His design bears the standards of his fame and the lines of his strength. Let his massive knot captivate you until his blazing essence ignites you from the inside out. A majestic choice for those seeking the warmth of the sun.
- made in Gemany
Optional: Custom Made
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.600000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | Naughty Leopard |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | fleshy pink |
| primary colour | pink |
| Secondary colour | white |
| colour pattern | split |
| base colour | white |
| species | dragon |
| firmness | medium |
| length | 23,50cm (9.3") |
| length(usable) | 19,00cm (7.5") |
| length(shaft) | 12,50cm (4.9") |
| diameter(tip) | 4,80cm (1.9") |
| diameter(shaft) | 4,50cm (1.8") |
| diameter(knot) | 7,40cm (2.9") |
| circumference(tip) | 14,50cm (5.7")" |
| circumference(knot) | 20,60cm (8.1") |
| circumference(shaft) | 13,50cm (5.3") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Michael Faltin
Ludwigstr 41
06110 Halle/Saale
purpleleopardcreations@gmail.com



