Waiting for him deep in the forest: Balthasar Faust.
Your orcish companion for every night, whether stormy or tender. Whether you are a beginner or a seasoned pro, let him take you into the thicket to steal your time and your senses. Explore unknown areas and be surprised by the original versatility of your host.
- made in Gemany
Optional: Custom Made
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.600000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | Naughty Leopard |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | green |
| primary colour | green |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | split |
| base colour | black |
| species | orc |
| firmness | medium |
| length | 22,20cm (8.7") |
| length(usable) | 19,00cm (7.5") |
| length(shaft) | 13,40cm (5.3") |
| diameter(tip) | 5,20cm (2.0") |
| diameter(shaft) | 5,10cm (2.0") |
| diameter(knot) | 6,70cm (2.6") |
| circumference(tip) | 17,20cm (6.8") |
| circumference(knot) | 19,00cm (7.5") |
| circumference(shaft) | 16,20cm (6.4") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Michael Faltin
Ludwigstr 41
06110 Halle/Saale
purpleleopardcreations@gmail.com



