Morgan the horse
Morgan - one of the oldest and most popular riding breeds in North America.
BadWolf has another new installment of toys for you, this time Horse Morgan.
Dildo Horse Morgan is definitely more powerful than Horse Snow, and thus significantly different from its original.
It is characterized by a completely different layout as well as size. Horse Morgan is a bit bigger and a bit more powerful in circuits.
The same toy targeted for people who like extramural sense of pleasure.
Morgan - one of the oldest and most popular riding breeds in North America.
BadWolf has another new installment of toys for you, this time Horse Morgan.
Dildo Horse Morgan is definitely more powerful than Horse Snow, and thus significantly different from its original.
It is characterized by a completely different layout as well as size. Horse Morgan is a bit bigger and a bit more powerful in circuits.
The same toy targeted for people who like extramural sense of pleasure.
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.870000 |
|---|---|
| country of manufacture | Poland |
| manufacturer | Bad Wolf |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | Yes |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| species | horse |
| firmness | medium |
| length | 27cm (10.6") |
| length(usable) | 23cm (9") |
| length(shaft) | 23cm (9") |
| diameter(tip) | 7cm (2.8") |
| diameter(shaft) | 5,5cm (2.2") |
| diameter(knot) | 6,5cm (2.6") |
| circumference(tip) | 19cm (7.5") |
| circumference(knot) | 21,5cm (8.5") |
| circumference(shaft) | 17cm (6.7") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
DIREWOLF SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Filtrowa Street 27
85-467 Bydgoszcz
Poland
kontakt@bad-wolf.com.pl


