Hidora (Small)
Meet Hidora!
Here to claim his title as King of the Kaiju, this magnificent three-headed dragon is a force to be reckoned with! Hidora features a smooth tapered shaft with tantalizing scale detail. Using a forward-heavy curve, this handsome Hydra is sure to satisfy your deepest urges! Take Hidora home today and see if you can quench his immense lust!
Meet Hidora!
Here to claim his title as King of the Kaiju, this magnificent three-headed dragon is a force to be reckoned with! Hidora features a smooth tapered shaft with tantalizing scale detail. Using a forward-heavy curve, this handsome Hydra is sure to satisfy your deepest urges! Take Hidora home today and see if you can quench his immense lust!
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.285000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Twin Tails |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| firmness | medium |
| length | 17,5cm (6.9") |
| length(usable) | 15cm (5.9") |
| length(shaft) | 15cm (5.9") |
| diameter(tip) | 2cm (0.8") |
| diameter(shaft) | 4,2cm (1.7") |
| circumference(tip) | --- |
| circumference(shaft) | 12,5cm (4.9") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
TTC LLC (a.k.a. Twin Tail Creations LLC)Twin Tail Creations610 E. Bell Rd.#2-616, Phoenix AZ 85022, United Statescontact@twintailcreations.com+1-(602)-460-0560
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de

