Foxcoon (Custom)
This toy is build to order,
that should take 1-2 weeks regularly.
We will keep you informed about the progress.
We can not offer returns or payment by cash on delivery for custom made toys.
- Made in Germany
- Colour: build to order
- Firmness: build to order
- Shape: build to order
A slender shadow roamed the dark streets. Briefly a light revealed the red fur of a fox but also the black markings and telltale mask of a racoon. A foxcoon it seemed.
In his line of work, we profited from both his parents unique skills.
And he had a plan. The museum! Showing the worlds largest diamond... except it would missing in the morning. It was easy to reach the roof and fasten the rope. His sharp claws made a perfect circular hole in the glass. Some well trained moves and he was inside, hanging head down, avoiding laser beams and cameras. His paw reached down, nearly touching that sparkling beauty...and slipped!
e tried to reach the rope, that got entangled with his trousers. He slipped again, this time out of his trousers and not the rope.
His black manhood out in the open, excited by the glitering prize as well as the ensnearing rope. His ancestry showed clearly. The slender curve of a racoon paired with the firm knot of a fox. His gaze shortly on his own shaft but then on the sparkling prize again. Maybe...if he could just...
Two feet suddenly appeared in his vision.
"Look what we have here..."
Build To Order
Product is manufactured to customer specifications.
- Made in Germany
- No revocation
- Production begins from the time of receipt of money and is expected to take 1-2 weeks
- Free FurryStyle "YiffyBoys" or "YiffyGirls" collectors cards (chosen at random)
All sizes/variants:
| country of manufacture | Germany |
|---|---|
| manufacturer | FurryStyle |
| species | fox/foxcoon |
| length | 22,6cm (9") |
| length(usable) | 18cm (7") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 3,9cm (1,5") |
| diameter(shaft) | 4,7cm (18.5") |
| diameter(knot) | 6,6x4,7cm (2.6x1.85") |
| circumference(tip) | 12cm (4.7") |
| circumference(knot) | 19,5cm (7.7") |
| circumference(shaft) | 15,8cm (6.2") |
| material | Silikon |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| inflatable | No |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de

