Elephant (L)
| Gewicht(Kg) | 2.010000 |
|---|---|
| Länge | 38cm (15") |
| Länge(nutzbar) | 33cm (13") |
| Durchmesser(Spitze) | 9cm (3.6") |
| Durchmesser(Schaft) | 7cm (2.8") |
| Umfang(Spitze) | 24,5cm (9.6") |
| Umfang(Schaft) | 22cm (8.7") |
| Material | Silikon |
This monstrously thick member offers a journey for your body to rival any safari. Start your trip with the beautifully broad head and revel in its ribbing as the gentle flare insistently fills you. Further down, the sinuous curve of the shaft helps angle the head, aiding in P- or G-spot stimulation. Continuing to your destination, feel the gentle ridges of the lower shaft stimulate your most tender spots, and let the gloriously girthy base of the shaft stretch you as you arrive at ecstasy. Try out the Elephant today for and experience that you'll never forget!
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 2.010000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Exotic Erotics |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| primary colour | fleshy pink |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | stallion splotch |
| species | elephant |
| firmness | medium |
| length | 38cm (15") |
| length(usable) | 33cm (13") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 9cm (3.6") |
| diameter(shaft) | 7cm (2.8") |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | 24,5cm (9.6") |
| circumference(knot) | --- |
| circumference(shaft) | 22cm (8.7") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
GPRS data for this manufacturer will be added shortly.
You are probably looking at a product that was introduced before December 16th, 2024
and for which no GPRS manufacturer information must be specified.
These will be added subsequently later.
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de


