Dylan the Dolphin
As you emerge into the light of the warm day, you look to the west and see standing there on the sun drenched beach, a large Anthro Dolphin, he sees you looking at him and slowly turns toward you, placing his towel on the back of his beach chair, you notice a slit between his legs. As he looks you over, you can clearly see the slit darken and then a tapered tip emerges and slowly lengthens, pulsing and jumping with his heartbeat.
Suddenly, it begins to spread open and from inside of it, another tip appears and slips slowly from the first, veins and ridges appear and begin to swell as he walks toward you, the tip moving slowly as you can see how prehensile the Dolphin is, the ring where the tips join on the shaft now swelling to resemble a knot.
As you look over the shaft, you can clearly see the folds under the shaft, and the ridge going along the edges of his pseudo knot, then tapering back to a smaller area behind the knot.
Dylan is sure to make a splash wherever he goes., and the tapered tip is sure to make for an easy insertion, and the pseudo knot is enough to give you a great deal of pleasure.
| weight(Kg) | 0.998000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Zetacreations |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | Yes |
| velvet skin | No |
| colour | dark red |
| primary colour | red |
| colour pattern | single colour |
| species | dolphin |
| firmness | medium |
| length | 25cm (10") |
| length(usable) | 22cm (8.5") |
| length(shaft) | 22cm (8.5") |
| diameter(tip) | 5cm (2") |
| diameter(shaft) | 4cm (1.6") |
| diameter(knot) | 5cm (2") |
| circumference(tip) | 10cm (4") |
| circumference(knot) | 20,3cm (8") |
| circumference(shaft) | 16,2cm (6.4") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Zeta Paws
430 Starkey Ridge Rd
Sistersville, WV 26175
+13046522592
contact form