Small Stallion (Custom)
Many customers thought the Stallion too meighty. That's why this smaller, less commanding version has 24 instead of 30cm, only 3/4 of the weight and more pronounced surface details.
This toy is build to order,
that should take 1-2 weeks regularly.
We will keep you informed about the progress.
We can not offer returns or payment by cash on delivery for custom made toys.
- Colour: build to order
- Firmness: build to order
- Made in Germany
Many customers thought the Stallion too meighty.
That's why this smaller, less commanding version has 24 instead of 30cm, only 3/4 of the weight and more pronounced surface details.
Build To Order
Product is manufactured to customer specifications.
- Made in Germany
- No revocation
- Production begins from the time of receipt of money and is expected to take 1-2 weeks
- Free FurryStyle "YiffyBoys" or "YiffyGirls" collectors cards (chosen at random)
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.840000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | FurryStyle |
| species | horse |
| length | 24cm (9.5”) |
| length(usable) | 18 cm (6.5") |
| length(shaft) | 3,5-6cm |
| diameter(tip) | --- |
| diameter(shaft) | 3,5-6cm |
| circumference(tip) | --- |
| circumference(shaft) | 12-22cm |
| material | Silikon |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| inflatable | No |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de