Tiny (Custom)
We could inspect each of these toys personally and our foxes have tested them very exhoustively, giving each and every one of these the award "yiffy".
This plug is perfect for those looking for a travel companion or someone looking for a tamer first experience. While this plug is small, don't underestimate is ability to please. With its longer tapered design it will keep you stimulated and satisfied. The trimmed base makes this plug perfect for all day wear with complete digression. The tiny is small on price and big on pleasure; Try some today!
This toy is build to order,
that should take 1-2 weeks regularly.
We will keep you informed about the progress.
We can not offer returns or payment by cash on delivery for custom made toys.
- Colour: build to order
- Firmness: build to order
- Made in Germany
- free Yiffy Boys or Yiffy Girls collectors cards (chosen at random)
A wave of new toys is raining on our foxes here.
We could inspect each of these toys personally and our foxes have tested them very exhoustively, giving each and every one of these the award "yiffy".
This plug is perfect for those looking for a travel companion or someone looking for a tamer first experience. While this plug is small, don't underestimate is ability to please. With its longer tapered design it will keep you stimulated and satisfied. The trimmed base makes this plug perfect for all day wear with complete digression. The tiny is small on price and big on pleasure; Try some today!
Build To Order
Product is manufactured to customer specifications.
- Made in Germany
- No revocation
- Production begins from the time of receipt of money and is expected to take 1-2 weeks
- Free FurryStyle "YiffyBoys" or "YiffyGirls" collectors cards (chosen at random)
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.200000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | FurryStyle |
| length | 13cm (5") |
| length(usable) | 12cm (4.7") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | --- |
| diameter(shaft) | 3.6cm (1.4") |
| circumference(tip) | --- |
| circumference(shaft) | 11.3 cm (4.4") |
| material | Silikon |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| inflatable | No |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de

