Croxic (Medium)
You snap out of your awestruck daze a split-second later, darting down the tree and only glancing up to see how much distance you've put between yourself and the Kaiju. It throws its head back with a hungry roar and makes a swipe at you with its gargantuan claws! Luckily you hit the ground running and are already seeking cover, darting around its stomping webbed feet and thrashing tail. As you bolt, you can hear the sound of helicopter blades up ahead, growing closer by the second! And just as jaws snap inches from your backside, you leap to the safety of the vehicle (don't try this at home!) and are whisked to the sky.
As the helicopter puts distance between you and your hungry companion, you finally turn your camera back to the monster. It sends an open-mouthed hiss your direction, and you can take in just how strangely crocodilian it appears! Your lens misses not a single detail, and with a sigh, you notice something rather prominent and all-too-familiar. Clickclick. At least now you've completed the whole set.
For now your research is complete, you're free to return to the safety and relative seclusion of your lab. So much to analyze, so much to write, so much to print... there was still plenty more to do, but at least you didn't have to worry about getting -eaten- in the process.
You scramble back, nearly losing your footing and your camera as the creature rises to its full height! A pair of large eyes flash with predatory excitement, with four more growing wide as they size you up. Never before had you seen (much less been within arm's reach of) something as massive as this! A bizarre prickly cold seems to radiate from the beast's leathery hide, accompanied by an eerie, hypnotic blue glow...
You snap out of your awestruck daze a split-second later, darting down the tree and only glancing up to see how much distance you've put between yourself and the Kaiju. It throws its head back with a hungry roar and makes a swipe at you with its gargantuan claws! Luckily you hit the ground running and are already seeking cover, darting around its stomping webbed feet and thrashing tail. As you bolt, you can hear the sound of helicopter blades up ahead, growing closer by the second! And just as jaws snap inches from your backside, you leap to the safety of the vehicle (don't try this at home!) and are whisked to the sky.
As the helicopter puts distance between you and your hungry companion, you finally turn your camera back to the monster. It sends an open-mouthed hiss your direction, and you can take in just how strangely crocodilian it appears! Your lens misses not a single detail, and with a sigh, you notice something rather prominent and all-too-familiar. Clickclick. At least now you've completed the whole set.
For now your research is complete, you're free to return to the safety and relative seclusion of your lab. So much to analyze, so much to write, so much to print... there was still plenty more to do, but at least you didn't have to worry about getting -eaten- in the process.
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.655000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Twin Tails |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| firmness | medium |
| length | 22cm (8.7") |
| length(usable) | 18,5cm (7") |
| length(shaft) | 18,5cm (7") |
| diameter(tip) | 5,3cm (2.1") |
| diameter(shaft) | 6,7cm (2.6") |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | 16cm (6.3") |
| circumference(knot) | --- |
| circumference(shaft) | 19,5cm (7.7") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
TTC LLC (a.k.a. Twin Tail Creations LLC)Twin Tail Creations610 E. Bell Rd.#2-616, Phoenix AZ 85022, United Statescontact@twintailcreations.com+1-(602)-460-0560
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de