Monster-Buck Jr
Monster Buck is back for a second round this rutting season and he's bigger and better then ever! To improve on this classic toy we added a sheath and about to burst testicles, also he's available in two different sizes. Will you be one of the lucky does that gets bred by this buck?
Monster Buck is back for a second round this rutting season and he's bigger and better then ever! To improve on this classic toy we added a sheath and about to burst testicles, also he's available in two different sizes. Will you be one of the lucky does that gets bred by this buck?
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.700000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Exotic Erotics |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | fleshy pink |
| species | deer |
| firmness | medium |
| length | 25,4cm (10") |
| length(usable) | 17,8cm (7") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 3,8cm (0.15") |
| diameter(shaft) | 1,9cm (0.75") |
| diameter(knot) | 2,54cm (1") |
| circumference(tip) | --- |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
GPRS data for this manufacturer will be added shortly.
You are probably looking at a product that was introduced before December 16th, 2024
and for which no GPRS manufacturer information must be specified.
These will be added subsequently later.
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de

