| weight(Kg) | 1.230000 |
|---|---|
| country of manufacture | United Kingdom |
| manufacturer | Synthetic Sensations |
| colour | bright blue |
| primary colour | blue |
| Secondary colour | pink |
| colour pattern | fade |
| base colour | purple |
| firmness | soft |
| length | 20cm (7.9") |
| length(usable) | 20cm (7.9") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | --- |
| diameter(shaft) | 12cm (4.7") |
| diameter(knot) | 12cm (4.7") |
| circumference(tip) | --- |
| material | Silikon |
| maximum penis length | 19cm (7.5") |
| opening in tip | Yes |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |