Blade (L)
Here is Blade! Streamer Toy's canine dildo model!
I'm sure a lot of us have fantasized about a werewolf man. Coming up to him, being seduced by his gaze and magnificent, strong, muscular body. You sure want to know what this big sword wielder has to wield down there too. Oh gosh! He is quite the girthy one indeed! And that knot is so big and veiny. The envy is too strong and you must pleasure and ride him. You want everything he has to offer deep inside you.
This toy features a nice sheath and set of balls with a realistic fur texture that you can sit on once fully inserted. The shaft is a nice size and girth with some nice veins. That knot will also make you gasp for air when it 'Pops' in! As always, features a nice and very strong suction cup.
- made in Gemany
- velvet like surface holds lube exceptionally well
Optional: Custom Made
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 1.300000 |
|---|---|
| country of manufacture | Canada |
| manufacturer | Stream's Toys |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | Yes |
| velvet skin | No |
| colour | red |
| primary colour | red |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | split |
| base colour | black |
| species | wolf/werewolf |
| firmness | medium |
| length | 29,50cm (11.6) |
| length(usable) | 24,40cm (9.6) |
| length(shaft) | 14,80cm (5.8) |
| diameter(tip) | 5,60cm (2.2) |
| diameter(shaft) | 6,00cm (2.4) |
| diameter(knot) | 10,00cm (3.9) |
| circumference(tip) | 17,40cm (6.9) |
| circumference(knot) | 29,60cm (11.7) |
| circumference(shaft) | 20,80cm (8.2) |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
GPRS data for this manufacturer will be added shortly.
You are probably looking at a product that was introduced before December 16th, 2024
and for which no GPRS manufacturer information must be specified.
These will be added subsequently later.
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de


