Bengal Tiger


It was one of these typical late stays at the office. The large tiger streched in his chair. Only one thing to take left to take care of. On soft, large paws he sneaked into the copy room, silently closing the door behind him. Not bothering with the light switch.<br /> Slowly he stroke from his chest downwards, pulling the shirt out of his trousers and undoing the belt. The shining, red-golden fur was easily seen even in the dim light.<br /> With both paws he moved along his tights, lowering his pants. With one paw, in a very slow movement, he stroke along his fur sheat. A sly grin on his face, the long wiskers tingling with growing excitement. Doing something forbidden had it's very special apeal.<br /> With one free paw he opened the copier. Positioning himself close to the machine, so we could feel the cold of the glass. Softly he placed his manhood on the surface. Then he pushed the green start-button. With a hum the machine started to do it's work. Full color images of the cat member apearing in the output tray. The grin of our tiger growing ever wider.<br /> Just as we wanted to go for the copies, the door opened and someone switched on the light...
- Made in Germany
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.190000 |
|---|---|
| country of manufacture | Germany |
| manufacturer | FurryStyle |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | black |
| primary colour | black |
| Secondary colour | black |
| colour pattern | single colour |
| base colour | black |
| species | cat |
| firmness | medium |
| length | 18cm (7") |
| length(usable) | 16cm (6") |
| length(shaft) | 16cm (6") |
| diameter(tip) | 2,5cm (1") |
| diameter(shaft) | 4cm (1.60") |
| circumference(tip) | 8,5cm (3.4") |
| circumference(shaft) | 12,8cm (5") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de


