For a long time people have trouble sleeping, whether it be from anxiety or stress, sometimes we just can’t sleep; while other times we sometimes wake up for no reason. It’s said that sometimes, late at night you can hear him, the creature of the night. He goes around looking for just the right person, occasionally moving from home to home as his heavy breath and reverberating footsteps shake the ground. He doesn’t visit everyone; just a few each night, but those that do get to see him are shown his true nature. He’s not vicious no, but shy; creeping around in the dark, trying to find a friend to play with. Here at Zetapawz we tend to work all kinds of hours making our beloved animal dildos and just so happen to stumble on this hunk of a nightly creature roaming our halls early one morning.
We call him our Gel Dragon and boy is this guy friendly; he was all too eager to show us his stuff and we weren’t disappointed one bit! He’s cast in our slick gel material, so he’s assured to slip right in. With his tapered and angled crown this beast of the night is gonna hit all the right spots and that unique curve lets him unleash his true nature, brining pleasure to anyone’s nighttime adventure. Of course we also know that not everyone likes a curve so we can remove it when making this dildo for you, assuring that anyone wanting to ride this hunk all the way to his luscious ridges can without a care in the world. Our very own Dragon is a really unique guy, ready to be the nightly pleasure that many keep coming back for again and again.
- ..
Optional: Custom Made
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.900000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Zetacreations |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | black |
| primary colour | black |
| colour pattern | single colour |
| base colour | black |
| species | bear |
| firmness | medium |
| length | 21cm (9.5") |
| length(usable) | 12,7cm (5") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 4-6cm (2-2.5") |
| diameter(shaft) | 4-5cm (1.5-2") |
| circumference(tip) | 17,8cm (7") |
| circumference(shaft) | 13,3cm (5.25") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
Zeta Paws
430 Starkey Ridge Rd
Sistersville, WV 26175
+13046522592
contact form



