Aela (Small)
Hyenas Do It Better!
Meet Aela the Hyena! Formerly a Frisky Beast model known as the Hyaenodon, this matriarch has returned with design improvements and the famous TTC silky smooth finish. This popular design features a gently curved shaft with a pleasantly thick swell and a unique head to tease and appease!
Silky Finish Features TTC Silky finish!
It seems like hours have gone by since she led you out of the shade of her den.'Training', she called it, as she began tracking the scent of nearby prey. It was rare that she took others along while hunting - but you were special, a promising young warrior, one of her favorites. Maybe it's no surprise that she chose you to accompany her, after all.
Despite the honor of being the matriarch's chosen companion, it's difficult to ignore the sun beating down on the savannah, and soon you begin to fall behind. Lucky for you, this clan leader is a caring one, and off to yet another private den you go. In the cool retreat, it becomes more clear what all this training entails - she gives you a coy smile, a seductive gaze, and teases you with her experienced paws. Sizing you up and down, you can tell she's waiting to see whether or not her 'favorite' will rise to her newest challenge.
Hyenas Do It Better!
Meet Aela the Hyena! Formerly a Frisky Beast model known as the Hyaenodon, this matriarch has returned with design improvements and the famous TTC silky smooth finish. This popular design features a gently curved shaft with a pleasantly thick swell and a unique head to tease and appease!
Silky Finish Features TTC Silky finish!
It seems like hours have gone by since she led you out of the shade of her den.'Training', she called it, as she began tracking the scent of nearby prey. It was rare that she took others along while hunting - but you were special, a promising young warrior, one of her favorites. Maybe it's no surprise that she chose you to accompany her, after all.
Despite the honor of being the matriarch's chosen companion, it's difficult to ignore the sun beating down on the savannah, and soon you begin to fall behind. Lucky for you, this clan leader is a caring one, and off to yet another private den you go. In the cool retreat, it becomes more clear what all this training entails - she gives you a coy smile, a seductive gaze, and teases you with her experienced paws. Sizing you up and down, you can tell she's waiting to see whether or not her 'favorite' will rise to her newest challenge.
All sizes/variants:
| weight(Kg) | 0.380000 |
|---|---|
| country of manufacture | United States |
| manufacturer | Twin Tails |
| XRector | No |
| ejaculating | No |
| vibrator | No |
| inflatable | No |
| penis bone | No |
| suction cup | No |
| velvet skin | No |
| colour | multi colored |
| species | hyena |
| firmness | medium |
| length | 18,5cm (6") |
| length(usable) | 16cm (6.3") |
| length(shaft) | --- |
| diameter(tip) | 4cm (1.6") |
| diameter(shaft) | 4,7cm (18.5") |
| diameter(knot) | --- |
| circumference(tip) | 15,5cm (6.1") |
| circumference(knot) | --- |
| circumference(shaft) | 15,5cm (6.1") |
| material | Silikon |
Handling
Do not allow to come into contact with sharp objects or rough surfaces to avoid damage.
Only use with water-based lubricants.
Always use lubricant on masturbators and sleeves.
Do not use if damaged.
Cleaning
Rinse with soap and water before and after each use.
Also dishwasher safe.
Storage
Keep clean and dry.
Constant rubbing or squeezing can damage the surface.
Wash off dust and lint before use to prevent infestation.
Store separately from sex toys made of other materials.
Particularly those made of vinyl or jelly.
A cotton bag or dry cloth is particularly suitable for storage.
Manufacturer
TTC LLC (a.k.a. Twin Tail Creations LLC)Twin Tail Creations610 E. Bell Rd.#2-616, Phoenix AZ 85022, United Statescontact@twintailcreations.com+1-(602)-460-0560
GPSR responsible EU party
Generally for products we import,
we are also the responsible party.
Wolschon ImporteDunantstrasse 16A79110 Freiburg
sales@yiffytoys.de
